کابینت هایگلاس ۱۳۹۷-۹-۱۴ ۱۵:۳۴:۴۲ +۰۳:۳۰

جدید ترین مدل های کابینت مدرن

امروزه کابینت نقش بسیار زیادی در زیبایی یک آشپزخانه دارد و از همین رو طراحان داخلی برای زیبایی آشپزخانه تا حد امکان سعی دارند تا از نهایت زیبایی و ویژگی های کابینت استفاده کنند. مسلما امروزه در رابطه با کابینت مدرن زیاد شنیده اید اما تاکنون به این فکر کرده اید که چرا به آن مدرن میگویند؟ در این مقاله در نظر داریم تا توضیحاتی در رابطه با کابینت مدرن توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم با ما همراه باشید.
کابینت مدرن چیست
در واقع کابینت مدرن یک اصطلاحی می باشد که این روزها بسیاری از طراحان برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه از آن استفاده می کنند. شما این طراحی ها را میتوانید به شکل های مختلفی در آورید و برخلاف عقاید بسیاری از مردم کابینت مدرن از هیچ گونه سبکی پیروی نمی کند بلکه خود یک سبک از طراحی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شود. در واقع در طراحی کابینت مدرن، طراحان سلیقه ی شخصی خود و یا صاحب خانه را مد نظر میگیرند و فضاهای بسیار زیادی برای تغییرات منحصر به فرد افراد به وجود می آورند. شاید خیلی‌ها این سبک را به طراحی‌های ساده و یکنواخت و یا بدون روح با قالب‌های خشک یکی بدانند، اما باید اعتراف کرد که این سبک مدرن از انعطاف بالایی برخوردار است.
همانطور که گفته شد کابینت مدرن آشپزخانه یک سبک خاص در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و چیدمان کابینت ها محسوب می شود و این سبک از این مسئله نشات میگیرد که در هنگام طراحی از الگوهای منظم و متقارن استفاده می شود. در این سبک شما هیچگونه نشانه ای از شلوغ کاری ها و کنده کاری های سنتی مشاهده نمی کنید و تمامی طراحان با حداکثر توان خود تلاش می کنند تا کابینت ها را در عین سادگی زیبا جلوه دهند و با پیروی از الگوهای ساده و در عین حال چشم نواز به خواسته خود برسند. نکته ی مهم و یا به عبارتی مهم ترین اصل در رابطه با کابینت مدرن تقاورن و سادگی موجود در آنهاست که بین قسمت های مختلف آن فاصله ای ایجاد نمی شود. در این سبک، زمانی که درب کابینت بسته می‌شود، چیزی به جز یک خط نازک که نشان مرز بین قفسه‌هاست دیده نمی‌شود و از دستگیره‌های ساده استفاده می‌شود.
نکته ی مهم دیگری که در رابطه با کابینت مدرن وجود دارد و باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید این است که کابینت مدرن از چند بخش تشکیل شده است و تجهیزاتی که در کنار آن به کار برده می شود همگی نقش حامی را بازی می‌کنند. مسلما اگر بتوانید سری به فروشگاه‌ های اینترنتی بزنید با مدل ‌های مختلفی از هود آشپزخانه، یخچال فریزهای جدید، سینک ظرفشویی، اجاق گازهای صفحه‌ای و مبلی مواجه خواهید شد که می ‌توانند منشأ یک سبک جدید را به شما نشان دهند. از همین رو همواره گفته می شود که بخشی از کابینت مدرن به تجهیزات جانبی استفاده شده در آن برمی‌گردد. نحوه چیدمان وسایل، نحوه قرار گرفتن درب کابینت، سبک طراحی ساختار آشپزخانه و حتی رنگ کاشی و سرامیک در انتخاب نوع کابینت مؤثر هستند و می‌ توانند راهنمای خوبی برای انتخاب مدل کابینت باشند.
اغلب طراحان دکوراسیون برای اینکه بتوانند یک کابینت زیبا برای آشپزخانه ای طراحی کنند در اکثر کارهای خود از رنگ هایی همچون نقره ای و یا خاکستری استفاده می کنند زیرا آنها معتقدند که استفاده از رنگ های شلوغ خیلی موثر نخواهد بود. متخصصان و طراحان همواره برای طراحی این کابینت ‌ها از یک الگوی مشخص و واضح پیروی می‌ کنند و هر اندازه تعداد کابینت ‌ها زیاد باشد باز هم نمیتواند این الگو را برهم بزند. طرفداران کابینت مدرن از ویژگی ‌هایی مانند سادگی، تقارن، نظافت ساده و همخوانی با تجهیزات مدرن به عنوان نقاط آن یاد می‌کنند.

ویژگی های کابینت مدرن
مطمئنا وقتی تصمیم میگیرید که یک آشپزخانه ی شیک با کابینت هایی مدرن داشته باشید باید نسبت به ویژگی های آن آگاه باشید تا بتوانید سلایق خود را در آن بکار ببرید و در نهایت به آن چیزی که میخواهید دست پیدا کنید. در این قسمت در نظر داریم برخی از مهم ترین ویژگی های کابینت مدرن را برای شما بازگو کنیم:
• تقارن: شاید بتوان گفت که تقارن مهم ترن و اصلی ترین اصل در طراحی کابینت مدرن می باشد. در واقع اکثر طراحان در تلاش هستند هر اندازه که میخواهند کابینت را بزرگ در نظر بگیرند اما نباید تقارن میان آن را برهم بزنند. در واقع تقارن به حدی مهم است که اگر به آن توجه نشود امکان دارد قسمت از فضای آشپزخانه با کابینتی که طراح تهیه کرده همخوانی نداشته باشد و روی آن نصب نشود و مشکلات دیگری را به همراه داشته باشد.
• یکپارچگی و سطح صاف: اکثر طراحان بر این عقیده هستند که در طراحی کابینت مدرن باید از رنگ های یکپارچه و صاف و براق استفاده کرد. این مسئله باعث می شود که هم با تجهیزات هوشمند آشپزخانه همخوانی بسیار خوبی داشته باشد و هم اصل تقارن کابینت برهم نخورد. دقت داشته باشید که چیدمان درب در این طراحی بسیار مهم بوده و باید به صورتی باشد که کمترین درز ممکن در آن به وجود آید و تا حد امکان از بکار بردن دستگیره در آن خودداری شود.
• مطابقت با تجهیزات و لوازم پیشرفته: امروزه در عصری زندگی می کنیم که دوره ی استفاده از تجهیزات آشپزخانه قدیمی به پایان رسیده است و همین مسئله یکی از دلایلی است که باعث شده تا در اکثر خانه ‌ها از وسایل و تجهیزات هوشمند استفاده شود. اگر بخواهیم در رابطه با این تجهیزات به شما بگوییم باید در جریان باشید که این تجهیزات به گونه ای عمل می‌ کنند که به سبک خاصی از چیدمان کابینت نیاز پیدا خواهند کرد. در طراحی کابینت مدرن طراحان این امکان را صاحبخانه ‌ها می ‌دهد که از طرف دیگر لوازم جانبی آشپزخانه جدید مانند جک‌ های فشاری یا کلیدهای لمسی به شیوه طراحی ویژه احتیاج دارند که کابینت ‌های مدرن این شرایط را فراهم آورده ‌اند.
• استفاده خلاقانه از تجهیزات قدیمی در کنار تجهیزات پیشرفته: خلاقیت که امروزه حرف اول در طراحی نه تنها کابینت ها بلکه تمامی وسایل مورد نیاز در آشپزخانه و منزل و حتی بسیاری از موارد دیگر را میزند. تا زمانی که شما بتوانید وسایلی ابداع کنید که نیاز مردم را برطرف کند و استفاده از آن حس خوب را در آنان برانگیزد مطمئن باشید که میتوانید نیاز مشتری را برآورده سازید. در رابطه با کابینت مدرن نیز باید بگوییم کسانی که از کابینت مدرن استفاده می‌کنند معمولاً فضای کافی برای خلاقیت نیز در اختیار دارند و این فضا به آنها کمک می‌کند که از تجهیزات قدیمی و دوست داشتنی خود در دکوراسیون آشپزخانه بهره ببرند.

آیا متوانیم کابینت مدرن بسازیم؟
در این رابطه باید به شما بگوییم که اگر در نظر دارید تا یک کابینت مدرن برای خود دست و پا کنید حتما باید نکاتی را در رابطه با آن بدانید و اصول مهمی را رعایت کنید تا بتوانید یک چیدمان بسیار زیبا را فراهم آورید. در کنار این ویژگی هایی که در رابطه با آن صحبت کردیم اما راهکارها و میانبرهایی وجود دارد که میتواند سبکی مدرن برای آشپزخانه شما پدید آورد که عبارتند از:
استفاده از روکش های چوبی: استفاده از روکش ها نه تنها در کشور ما بلکه در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار میگیرد و از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است. در واقع از زمانی که موادی جدید مانند PVC به دنیا معرفی شد توانست با توجه به کاربرد بسیار خوبش جایگاه بسیار ویژه و خوبی در بین طراحان بدست آورد. اگر بخواهیم به علت این محبوبیت اشاره کنیم باید این نکته را متذکر شویم که روکش‌های چوبی علاوه بر فضای گرمی که به آشپزخانه می‌بخشند با سبک‌های مختلف رنگ تجهیزات آشپزخانه مانند فولاد زنگ نزن ست می‌شود و حتی امکان استفاده از رنگ‌های تیره‌تر در کنار آن وجود دارد. دقت داشته باشید هنگامی که از روکش های چوبی استفاده می کنید با توجه به اینکه نصب آن بسیار ساده خواهد بود در نتیجه هزینه چندانی برای متقاضیان ندارد و به راحتی میتواند ظاهر کابینت شما را به کابینت مدرن تغییر دهد.
 یک سبک براق با فولاد زنگ نزن: شاید باور این مسئله سخت باشد اما تاکنون بجز فولاد زنگ نزن هیچ ماده ای نتوانسته آنقدر براق باشد. و شاید تنها همین مسئله باشد که باعث شده تا طراحان و سازندگان تجهیزات آشپزخانه به سراغ استفاده از آن بروند و یک آشپزخانه با کابینت های مدرن برای متقاضیان خود فراهم آورند. آشپزخانه‌هایی که از درب‌های فولادی زنگ نزن بهره می‌برند یک سبک شیک و مدرن ایجاد می‌کنند که با اصول تقارن و نظافت کلی آشپزخانه نیز همخوانی دارد. استفاده از این ماده در ساخت کابینت علاوه بر زیبایی، با مزایایی مانند مقاومت در برابر مواد خورنده، استحکام مکانیکی بالا و همچنین نظافت راحت و آسان همراه است. با توجه به اینکه فولاد زنگ نزن سهم عمده‌ای در ساخت تجهیزات آشپزخانه دارد، استفاده از این ماده در کابینت مدرن این شانس را به شما می‌دهد که تناسب بالایی به آشپزخانه خود بدهید.
 استفاده از رنگ سفید درخشان: هنگامی که بحث کابینت مدرن می‌شود، ذهن اکثر افراد به سمت رنگ‌هایی مانند سفید، سیاه، سفید براق و خاکستری می‌رود. اگر می‌خواهید از موهبت رنگ در طراحی کابینت خود استفاده کنید می‌توانید به رنگ‌های مختلف فکر کنید. ولی توجه داشته باشید که در کابینت مدرن امکان استفاده از رنگ‌های شلوغ وجود ندارد و بهتر است از رنگ‌های روشن و یکپارچه استفاده کنید. نکته ای در زمینه ی بکاربردن رنگ ها باید به شما بگوییم و آن این است که بسیاری از افراد به دلیل روحیه ی آرامی که دارند ترجیح می دهند در محیطی آرام زندگی کرده و حتی به آشپزی بپردازند. از همین رو اکثر طراحان از رنگ سفید برای طراحی کابینت مدرن استفاده می کنند. رنگ سفید به طراحان این اجازه را می دهد تا جلوه ای ساده و روشن به آشپزخانه خود ببخشید. از طرفی یکپارچگی کابینت سفید شما را در نظافت کردن کمک می‌کند. استفاده از رنگ‌های تیره یا غلیظ در کنار سفید براق می‌تواند کنتراست بالایی ایجاد کند که در کابینت مدرن به چشم می‌آید.